TARİHÇEMİZ


Modern hayatı şekillendiren, spor alanında liderliği üstlenerek  uluslararası kalite ve standartlarda ürün ve hizmet sunmayı amaçlayan Kar spor 1984 yılında Erzurum'da ilk mağazasını açmıştır. Dört kardeş olan Alaftargil kardeşler, kayak sporuna gönül vermiş olup ,birbirlerini bu spor dalında koşulsuzca desteklemişlerdir. Arif ve Atakan Alaftargil, ülkemizi yurtdışında birçok turnuvada ve kış olimpiyatlarında profesyonel olarak temsil etme onuruna erişmişlerdir. Alaftargil kardeşler profesyonel olarak uğraştıkları spor dallarıyla birlikte bir  iş dalına yatırım yapmak istemiş olup, bundan dolayı pek çok ünlü markanın Türkiye distributörlüğünü almışlardır. Erzurumlu olmaları ve ailece kayak sporuna gönül vermeleri bu alanda yatırım yapmalarına zemin hazırlayarak, kararlı ve sağlam adımlar ile hızla büyümelerine ve gelişmelerine olanak sağlamıştır.Ülkemizde Kayak Giyimi alanındaki eksikliği fark ederek ve bu alandaki kalite standartlarını bir üst çıtaya yükseltmek adına kendi adına tescilli 2AS markasını kurmuşlardır.

34 yıllık geçmişe dayanan KAR SPOR markası altında mağazacılık faaliyetlerini sürdüren 8 mağazası ve 3 franchise mağazası ile sizlere hizmet vermektedir. Mağazalarımız 250-750 m² büyüklüğünde olup daha kaliteli hizmet sunabilmek için tasarlanmıştır. 2017-18 sezonunda, doğru noktalarda yeni mağaza ve franchise mağazaları ile bu sayıyı arttırma kararı alınmıştır.Kış sezonunda mağazaların büyük bölümünde Kayak ve Snowboard ürün ve ekipmanlarına  yer verilmektedir. İlkbahar- Yaz sezonlarında ise mağazalar ağırlıklı olarak Outdoor ürün ve ekipmanları ile hizmetinize sunulmaktadır., Grup, mağazacılık toptan satış ve ithalat işlerini,  Kar Gıda Ltd. Şti, Kar Spor Ltd. Şti. ve SAAS Ltd. Şti. adı altındaki şirketleri ile yürütmektedir.

 

 

BİZ KİMİZ

 


Başarı ve kalite ile sürekli kendini yenileyen, gelişime ve geliştirmeye değer veren yönetim kadrosu ve çalışanları ile uluslararası kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunmayı amaçlayan kış sporları ve outdoor sporları dalında distribütörü olduğu dünyaca ünlü marka ve kendi üretimi olan markalarla ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda temsil etmeyi amaçlayan bir çatı altında birleşen bir aile.

  

 33 yılı aşkın bir süredir Türkiye genelinde sayısız mağaza ve çalışanları ile misafirlerimize gelişen teknoloji ile beraberinde yenilenen ve gelişen ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

 

  

 Kurumsal çatı altında birleşen KARSPOR kurucuları ülkemizi ulusal ve uluslararası platformda temsil etme onuruna erişmiş profesyonel milli olimpiyat kayakçılarıdır.

 

 

KARSPOR Ailesi olarak hedeflerimiz ve değerlerimiz

 

Doğaya ve spora gönül veren ve tutkuyla bağlanmak isteyenlere, 4 mevsim neyin doğru olduğunu, engelleri nasıl aşması ve bahşedilen bu çevreyi nasıl keşfetmesi gerektiği konusunda el uzatmaya gönül vermiş bizler sizlere gerektiğinden fazla hizmet etmeye hazırız.

 

 

Temel Değerlerimiz;

 

Alanında Lideriz

Ailemizin her bir ferdi bizlerden gerekli desteği ve yardımı almak istiyor. Bizler bu desteği bilgi birikimi yüksek çalışanlarımızla ve marka değeri uluslararası alanda kabul görmüş marka ve ürün çeşitliliği ile her sezon yenileyerek ve geliştirerek misafirlerimize sunmaktayız.

 

Misafirlerimiz en büyük kazancımızdır.

Sunmuş olduğumuz marka ve ürünler ile misafirlerimize yapmış oldukları aktiviteler esnasında mutluluğu ve kolaylığı hissettirmek en büyük kazancımızdır. Bunu da gelişen teknolojiler ile desteklenmiş ürünler ile beklentilerini karşılayarak yaşatmaktayız.

 

Herkes Doğaya, Herkes Spora

KARSPOR olarak bizler bu yola doğanın tadına erişmek ve sporun hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru mantalitesiyle çıktıysak tüketicilerimize de yaşatmak ve almak istediğimiz hissiyatı vermek, vücudumuza gerekli özeni ve değeri göstermek için doğa faaliyetleriniz ve spor aktivitelerinizde sizlere ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi en iyi ürünler ve markalarla doğru ve kararlı ekibimiz ile aktarmayı bir borç biliyoruz.

 

Desteklemeyi ve Başarılarla mutlu olmayı hedef edindik.

Alanında profesyonelleşmiş sporcularımızla, kendini spora ve doğaya adamak isteyen ve kendini geliştirmek isteyen kayakçılarımız, snowboardcularımız, kaya ve buzul tırmanışcılarımız ve trekking ve running sporcularımıza destek vermekten, gelişimlerine yardımcı olmaktan ve spora ve doğaya aşık olduklarını görmek bizler için vazgeçilmez tutku ve mutluluk kaynağıdır.

 

Markalarımız

 

KARSPOR olarak bizler sunmuş olduğumuz hizmetleri, dallarında profesyonelleşmiş ve kalitesi ile Dünya'da öncü olmuş markalarla sergilemekteyiz. Üretimini ve distribütörlüğünü yapmış olduğumuz markalarla Kayak, Snowboard, Dağcılık, Kamp ve Seyahat, Tırmanma, Yüzme, Koşu, Sokak Sporları ve Outdoor malzemelerinin toptan ve perakende satışlarını gerçekleştirmekteyiz.

KARSPOR olarak kendi adımıza tescilli  ''2AS'' ve ''COLLE'' adında iki markamızın da üretimini ve pazarlamasını ulusal ve uluslar arası alanda gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca; Uluslar arası alanda kabul görmüş, gelişen ve yenilenen üretim teknolojilerine yanıt veren markaları ülkemizde değerli tüketicilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak, tüketicilerimizin yapmış olduğu aktivitelerden ve spor faaliyetlerinden zevk almasına yardımcı olacak markalarla ve ürün çeşitliliği ile desteklemekteyiz.

 

Bu markalar 

  

       2AS, Colle, Panthzer, Salewa, Dynafit, Völkl, Marker, Elan, Dalbello, Rome, Roxa, Reusch, Holmenkol, Alpen Gaudi, Uvex, Emmegi, Komperdell, Rock Helmets, Ftx, , Coleman, Tatonka, Vango, GSI, DMM, Kayland, Terezeta, Fıla, Brasileras, JAM, PAC, Olang, Starling, Nextorch markalarının Türkiye distribütörüdür.

 

Kategorilerinde ve dallarında öncü The North Face, Arena, Salomon, Buck, Vans, Gerber, Hultafors, GNU, Roxy, Libtech, Thirtytwo ve Northwave markalarıda tek çatı altında KAR SPOR'da

Bu markalara ait ürünleri KAR SPOR mağazaları, İnternet sitesinde ve Türkiye'nin seçkin outdoor ve spor mağazalarında bulabilirsiniz.